Обдарована дитина

Витяг з плану роботи Глухівського НВК" ЗШ Iступеня-дитячий садок" по програмі «Обдарована дитина»
 Організаційне, науково – методичне забезпечення роботи з обдарованими дітьми
1.
Проводити роботу з питань інформаційного та науково-методичного забезпечення впровадження нових науково – теоретичних засад та спеціальних сучасних методик виявлення, розвитку та підтримки обдарованих дітей.
2.
Поновити банк даних про обдарованих дітей
До грудня 2017р.
3.
Розглянути питання удосконалення роботи з обдарованими дітьми на засіданні педагогічної ради.
2017р.
4.
Організувати педагогічні лекторії для батьків з питань виявлення і підтримки обдарованості у дітей.
2017р.

Створення ефективної системи пошуку обдарованої молоді

Розширити систему раннього і поетапного виявлення обдарованих дітей в ДНЗ, початковій школі
2016-2017р.р.
Вчителі початкових класів
2.
Щорічно проводити тестування щодо вивчення розумового потенціалу та здібностей учнів

психолог
3.
Систематично поновлювати інформаційний банк даних про здібних та обдарованих дітей на основі:
- Співбесіда з вчителями, батьками, учнями;
- діагностика здібностей;
- результатів участі в олімпіадах, гуртках.
Щорічно в червні
Дирекція школи
Створити інформаційний  банк даних про зайнятість учнів у позаурочний час

До 1.12.2017
Класні керівники
5.
Провести психолого-педагогічну діагностику:
- домінуючих особистісних інтересів, здібностей учнів;
- творчого і професійного потенціалу, індивідуального стилю діяльності педагогічних працівників щодо організації виховного впливу на учнів

ЗНВР, класні керівники, психолог
6.
Здійснювати вивчення пізнавально-комунікативних, творчих, художньо-естетичних інтересів і нахилів учнів, потреб фізичної активності й розвитку за допомогою:
- анкетування школярів;
- вивчення громадської думки, формування банку ідей і пропозицій до плану роботи школи
ЗНВР, класні керівники, психолог
Навчання, виховання та розвиток обдарованої  молоді

1.
Організувати експериментальну роботу класних керівників з обдарованими дітьми на основі індивідуальних програм розвитку.
2016-2017н.р
2.
Залучати до роботи з обдарованими дітьми працівників відділу культури, органів охорони здоров’я.
Відповідно плану роботи
3.
Залучати учнів школи до інтерактивних інтелектуальних конкурсів «Колосок», «Кенгуру».
4.
Залучати обдарованих дітей до участі в районних, обласних, конкурсах, змаганнях, турнірах та ін..
5.
Провести шкільні  конкурси  та визначити переможців для участі в районних  мистецьких конкурсах.
    6.
Систематичний моніторинг із вивчення думки батьків з питань розвитку цільового проекту розвитку школи
Кожного року
7.
Організувати лекції, бесіди, семінари, літературно-музичні вечори, музичні конференції:
- « Душі твоєї доброта»,
- « Невмируще серце України»,
- « Цілющі джерела класики»,
- « Мамо, ти в мене єдина»,
- « З мого серця пісня лине»,
- « Весняні барви»,
- « Свято української народної пісні»
- акція « Колядуймо разом: Добру Новину в кожен дім»,
- « Цілющі дзвони Великодня»

Протягом навчального

2010- 2017 років

8.

Проведення шкільних свят, конкурсів.

Кожного року

Вчителі
Екпертиза і аналіз якості роботи з обдарованими дітьми

Проводити аналіз результатів роботи з обдарованими дітьми.
2.
Вести контроль стану викладання та моніторинг навчальних досягнень учнів , що відвідують шкільні та міжшкільні факультативи
Дирекція школи
Створити банк даних по результатах роботи з обдарованими дітьми:
Результати участі учнів в конкурсах.

Щорічно, червень
4.
Спостерігати за динамікою особистих досягнень учнів через впровадження учнівського порт фоліо.
З 2016
Створення позитивного інформаційного простору

1.
Залучати малозабезпечених дітей, дітей – півсиріт, з багатодітних сімей до роботи у заходах школи
Керівники гуртків
2.
Широко висвітлювати зміст та хід реалізації Програми на сторінках шкільних газет, засобах масової інформації.
3.
Залучати батьків, громадськість села до участі у загальношкільних святах, конкурсах.
Протягом року
Класні керівники
4.
Практикувати зустрічі з батьками з питань результатів роботи з обдарованою молоддю.
2010-2017рр.
Забезпечення соціально-правових гарантій

1.
Забезпечувати відпочинок обдарованих дітей з малозабезпечених сімей у літніх  пришкільних та оздоровчих таборах
2.
Нагородження грамотами учнів, які стали переможцями та призерами олімпіад, конкурсів.
3.
Нагородження грамотами вчителів, учні яких стали переможцями предметних олімпіад, конкурсів, турнірів, фестивалів.
Щорічно, травень
Кожного дня,діти,крім балів .отримують ще усмішки,сонечка або джмелики за активність на уроці. В кінці кожного місяця ми підводимо підсумки у кого більше джмеликів. Так ми визначаємо лідерів класу.Діти стараються.щоб з кожного уроку отримати  усмішку,сонечко чи джмелика